WeCreativez WhatsApp Support
برای مشاوره و راهنمایی در خرید آجر سفال اصفهان پیام خود را در کادر زیر بنویسید و ارسال کنید
در اسرع وقت پاسخگوی پیام شما هستیم
LOGO

اهمیت شیوه های بندکشی در آجر نما در چیست؟

شیوه های بندکشی در آجر نما
 • اهمیت شیوه های بندکشی در آجر نما ها در چیست؟

  بندکشی در  آجر نما

  آیا می دانید بند کشی در آجر نما چیست؟ بعد از اینکه آجر چینی در نماهای اجری به اتمام رسید، برای اینکه نمای ساختمان را یکپارچه و منسجم کنیم، لازم است که همه شیارهایی که در میان آجر نما ها وجود دارند با بند پوشانده شود. در واقع بعضی از آجر نما ها دو بند‌‌ می‌ باشند این به این معنا است که فقط در بخش های طولی آجر نما بند وجود دارد . همچنین در بعضی دیگر چهار بند وجود دارند که در این نوع آجر نما هم در بخش های طولی و هم در بخش های عرضی نما بند وجود دارد. شکل بندکشی به صورت انبساط و انقباض سطحی و یکنواخت در نمای ساختمانی می باشد.

  مراحل بند کشی آجر نما

  استاندارد مراحل بند کشی آجر نما

  هنگام بنــد کشــی آجر نما بایــد از نفــوذ آب و رطوبــت بــه قسمت های داخلــی دیوارهــا و دیگر اجزاء ســاختمان جلوگیری به عمل آورد. به همین دلیل مــلات بندکشــی بایــد ذرات ریزی داشته باشد و همچنین پر مایــه باشد. این ملات باید تراکــم کافــی و لازم را داشته باشد تــا از به وجود امدن خاصیــت جاذبــه‌ و فرو ریختن بندکشی جلوگیری شود.

  کار نهایی بند کشی باید بسیار جذاب باشد. در کل عمق این بندکشی ها برای آجر نما حدود ۱۵ میلی متر می باشد. قبل از آن که بند کشی شروع و اجرا شود، باید محل اجرای بند کشی را به طور کامل به وسیله برس سیمی تمیز و مرطوب کرد. برای بند کشی باید عیار ملات را نیز در نظر گرفت. عیار ملات ماسه و سیمان در بند کشی حدودا ۴۰۰ کیلوگرم در متر مکعب می باشد. در واقع قطر آن نمی تواند از یک میلی متر تجاوز کند. در این بند کشی باید به نحوی باشد که خیلی سریع رطوبت را از دست بدهد.

  اهمیت شیوه های بندکشی در آجر نما

  بندکشی در آجر نما

  انواع آجر کاری

  در آجر کاری ها با ترکیب کردن آجر های تک رنگ و همچنین به وجود آوردن نقوش و طرح های متنوع فرایندی به وجود می اید که به آن رگ چینی می گویند. در رگ چینی نقوش گوناگون در سطح یکدست و صاف به نحوه قرار گیری آجرها در نمای ساختمان بستگی دارد. آجر چینی ها در نمای ساختمان ها دارای حالات گوناگونی می باشد که در زیر به تعدادی انواع آجر که در نماها به کار می رود اشاره می کنیم:

  آجر راسته:

  به آجری می گویند که در نما کاری ساختمان ها از پهلو و درازا کار می شود.

  له:

  به آجری له می گویند که در نما کاری های ساختمان ها، عرض آن به شکل افقی یا عمودی به کار برده می شود.

  قد نما:

  آجر های قد نما را به شکل افقی در کف کار می کنند به گونه ای که همه سطح آن آجر ها مشاهده می شود.

  خواب نما:

  آجر خواب نما، آجری است که رج آجرها را به شکل پله‌ای را نشان می دهد.

  لاریز :

  به آجری می گویند که به صورت یکی در میان، یعنی کله و راسته قرار گیرند.

  لابند مرتب:

  لابند مرتب در واقع از انواع معمولــی تریــن روش آجــر کاری در نمای ساختمان ها می باشد. در همه ردیــف ها، آجــر راســته بــه کار مــی رودو این بــه شکلی است کــه  رگ عمــودی در قسمت بــالا، درســت در میان آجرهــای رگ پاییــن قــرار می گیرنــد.

  سایر نقوش و طرح های گوناگون و مشهور دیگر بند کشی می توانند شامل کله راسته – خفته راسته – بافت حصیری – جناغی – شطرنجی و غیره می باشد. به طور کلی از زمان ها و دوران های خیلی گذشته تا به امروز، همه نقش ها و طرحهــای ذکر شده در بالا ، بــا آجرهــای اســتاندارد و به دست اســاتیدی بی نام و یــا صاحب نام درست و بنا نهاده شده اند. .

  کله راسته – خفته راسته – بافت حصیری – جناغی – شطرنجی ، اهمیت شیوه های بندکشی در آجر نما

  امروزه از آجر در مصارف گوناگون از جمله در ساختمان سازی ها، دیوار چینی ها، نمای ساختمان، نمای داخلی ساختمان و حتی داخل کوره ها استفاده می کنند. از آنجایی که در حال حاضر استفاده از آجر ها در ساختمان سازی ها بسیار متداول می باشد و زیبایی آن مخصوصا در نما سازی ها توجه بسیاری از معماران و ساختمان سازان را به خود جلب کرده است. از این رو مجموعه آجر لفتون اصفهان با تجربه ای درخشان در آجر اتوماتیک، آجر سفال اصفهان و غیره  با استفاده از خاک رس مرغوب، آماده عرضه آجر و خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لفتون پلاس

  راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) ارتباط از طریق واتساپ

  مطالب زیر را حتما بخوانید:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت لفتون

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • نانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه: