WeCreativez WhatsApp Support
ارتباط از طریق واتساپ: قند شکن روشن بود پیام بده
در اسرع وقت پاسخگوی پیام شما هستیم
LOGO

نقش آجر نسوز در طراحی داخلی

دسته بندی :آجر نسوز لفتون پلاس 2835
آجر نما نسوز ، آجر نسوز در طراحی داخلی
 • آجر نسوز در طراحی داخلی

  آجر نسوز یکی از انواع آجر ها می باشد که در نماهای داخلی و خارجی بناها قابل استفاده است. آجر نسوز از ترکیب خاک نسوز و خاک چینی (kaolin) ساخته و تولید می شود. وجود این ساختار ها در مواد اولیه اجر نسوز سبب شده است که این نمونه آجر ها در دمایی بالای ۱۵۰۰ درجه سانتی‌ گراد تولید شوند. همان طور که از نام آجر نسوز مشخص است، اجرهای نسوز در برابر حرارت و آتش سوزی مقاومت بالایی داشته و خیلی از مراکز صنعتی از آجر نسوز در کوره ها، پاتیل ها و عایق کاری های صنعتی استفاده می نمایند.
  جالب است بدانید که بیشترین کاربرد آجر نسوز در دکوراسیون آجری فضای داخلی و نماسازی آپارتمان ها می باشد. آنچه که اجر نسوز را از سایر آجر نماها متمایز نموده، مقاومت آن ها در برابر حرارت تا ۲۵۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. طراحی و معماری داخلی ، دارای سبک های متنوعی است ، هر یک از این سبک ها از فرهنگ ها، روحیات و علاقه و سلایق مشترک معمار و مردم یک سرزمین یا منطقه جغرافیایی تأثیر گرفته است.
  نماهای داخلی و دکوراسیون داخلی خلق شده با آجر نسوز ، ترکیبات شگفت انگیزی را به رخ می کشد که با هر سبک و روشی همخوانی دارد و حتی اگر شما در طراحی دکوراسیون داخلی فضای سازه های خود، سبک مدرن را به سبک کلاسیک ترجیح دهید، سبک انتخابی تأثیر چندانی در صورت مسئله ندارد، چون زیبایی چشمگیر و بی نظیر آجر نسوز در طراحی داخلی تمام سبک ها، بر هیچ کسی پوشیده نخواهد بود.

  آجر نما نسوز ، آجر نسوز در طراحی داخلی

  آجر نما نسوز

  خلق نماهای داخلی با بهره مندی از اجر نسوز در اواخر قرن بیست میلادی مورد استقبال معماران بسیاری از کشورها قرار گرفت و روز به روز استفاده از آجر نسوز در طراحی نماها و دکوراسیون داخلی در حال افزایش است. در چند سال گذشته نیز معماران، مهندسان ، سازندگان و بسیاری از مردم در سرتاسر جهان به صورت چشمگیری به سمت نماهای اجر نسوز جذب شده اند. هر زمان که معماران و مهندسان نیاز به بافتی ملموس، هویتی منحصر به فرد و جذابیتی بی انتها در فضاهای مختلف ساختمان دارند، آجر نسوز را به عنوان راه حلی کامل و زیبا جهت طراحی فضاهای داخلی و خارجی آپارتمان خویش در نظر گرفته اند.

  چیزی که در موضوع دکوراسیون نما با بهره مندی از اجر نسوز اهمیت دارد، تنوع رنگ بندی آجر نسوز و ترکیب آن با دیگر مصالح ساختمانی و سبک قرار گرفتن آن ها میان یکدیگر می باشد. در واقع آجر نسوز دکوراتیو باید به شیوه ای در نماسازی به کار برده شود که هر تازه واردی در اولین نگاه جذب آن شده و حس کند با صحنه ای شگرف روبرو شده که پیش از این ندیده است. فضاهای داخلی مکان هایی که از آجرهای نسوز ایجاد شده اند، سبک های کلاسیک و مدرنی می باشد که مورد پسند همه قرار گرفته است.

  مواد تشکیل دهنده آجر نسوز

  متریال اصلی و مواد تشکیل دهنده آجر های نسوز کانی های معدنی بسیار ویژه و پوکه های معدنی است که نسوز هستند . به این معنا که دوام دمایی زیادی دارند. مواد اولیه ساخت آجر نسوز را مواد نسوز گویند که اصولا به متریال سرامیکی و غیر فلزی گفته می شود که قادر است در درجه حرارت های بسیار زیاد مقاوم باشند. مواد نسوز باید امکان حفظ ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مد نظر را در درجه حرارت های زیاد و محیط کار داشته باشند.
  آجرهای نسوز گونه های مختلفی داشته و بر اساس نوع مواد استفاده شده در تولید آجر نسوز ، گستره‌های مختلفی را تحمل می‌کنند. جالب است بدانید تا دهه ۱۹۶۰ میلادی جهت پوشاندن کوره‌ها از کربن و خاک نسوز استفاده می‌شد ولی در حال حاضر با تولید انواع آجرهای نسوز در پوشش درونی کوره ها از آجر نسوز استفاده می شود.

  آجر نسوز عنصری از دل طبیعت

  نظر به اینکه اجر نسوز از متریال طبیعی و از دل طبیعت به دست آمده موجب شده است به طور منحصر به فرد و بی نظیر در سبک کلاسیک و مدرن طراحی داخلی ساختمان ها به کار گرفته شود و به خاطر بافت ها، رنگ ها و طرح ‌های دلنشین و چشمگیر آن، به قسمتی جدا ناپذیر و پایدار در طراحی داخلی به سبک کلاسیک و مدرن تبدیل شده است. نظم و هندسه در چیدمان آجر نسوز در طراحی داخلی، بر پایه خطوط منظم، اصول و قوانین و فرم های هندسی، برای ایجاد تعادل بصری مورد توجه قرار گرفته و نظم در شکل قرار گرفتن آن ها به عنوان کلیدی ترین ویژگی در سبک کلاسیک و مدرن شناخته شده است . از این رو استفاده از آجر نسوز با هندسه دقیق و منظم و با ایجاد ریتم بصری هم راستا از ویژگی های اصلی در این مدل سبک ها می باشد.
  بر اساس مشاهدات انجام شده می توان به طور قاطع گفت که سبک کلاسیک در طراحی نماها، همان سبک فرنگی می باشد. سبک چیدمان اجرها در امپراتوری یونان و روم، بر اساس نظم، تقارن و تعادل به وجود آمده است. همچنین این سبك در دوره رنسانس مجددا كشف شده و استفاده گردید و تا حدودی با سبک های معماری معاصر آمیخته شده و معماری طراحی داخلی به سبک مدرن در سرتاسر جهان مرسوم شد.

  طراحی داخلی ساختمان ها به سبک مدرن، توسط گروهی از طراحان اروپایی پیرو مکتب باو هاوس پایه ریزی شده است. باهاوس نام مکتبی در معماری است که از نام مدرسه هنر و معماری باهاوس در آلمان گرفته شده است.

   

  مکتب باوهاوس

  دستاورد های این مدرسه به هنرجویان رشته معماری و دیگر رشته های هنری تدریس می گردد به طوری که امروزه طراحی فضای مدرن با استفاده از آجر نسوز به گرایشی پر طرفدار میان معماران در سراسر جهان تبدیل شده است. رنگ و سبک آجرکاری می تواند تفاوتی بزرگ در جذابیت کلی فضای مورد نظر شما ایجاد نماید. آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک مدرن، با استفاده بهینه از فضا و با در نظر گرفتن استراتژی برای بزرگ تر نشان دادن فضا و برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک، بسیار مناسب و ایده آل می باشد.

  نماهای ساخته شده با آجر نسوز زمینه ای زیبا، دوست داشتنی و خاص به وجود می آورد، که به هنرمندان امکان به نمایش گذاشتن مجموعه های هنری و یا مجموعه ای از عکس های مورد علاقه شان را می دهد. بر خلاف دیوارهای سفید، این یک چیدمان به سبک گالری های هنری می باشد که به مراتب چشمگیرتر، متمایزتر و جذاب تر است. طراحی داخلی به سبک کلاسیک و مدرن، فضایی سرشار از اصالت، لایه های تاریخی، رنگ هایی که در عناصر و مصالح این سبک ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، هارمونی مسحورکننده ای خلق می نمایند.

  آجر نما نسوز ، آجر نسوز در طراحی داخلی

  در زمان اجرا و طراحی نماهای داخلی به سبک مدرن و کلاسیک، به اصل “منطق زیبایی شناختی اشیا ” توجه داشته باشید. به این معنا که هارمونی مصالح به کار گرفته شده در نماها، جایگاه نخست و اصیل خود را حفظ نمایند، که نتیجه این هارمونی تأثیر بصری ویژه ای است که از تلفیق دیدگاه های مختلف در بیننده ایجاد می شود. شما هر چیزی را در جای اصلی اش قرار دهید و اگر احساس تان تغییری را در ذهن تان ایجاد نماید، باید حتما با جنبه های منطقی سبک های کلاسیک و مدرن مطابق باشد، سپس تغییرات را اعمال نمایید.

  ویژگی های آجر نسوز در طراحی کلاسیک

  • نظم و تقارن
  • قراردادن نقطه کانونی در مرکز تقارن
  • استفاده از رنگ هایی با اصیل و الهام گرفته از طبیعت
  • استفاده از عناصر و مصالح ساخته شده از مواد اولیه طبیعی

  ویژگی های آجر نسوز در طراحی داخلی مدرن

  • تعادل و ترکیب بندی نامتقارن
  • استفاده حداقل و محدود از بافت
  • استفاده از خطوط ساده و چشمگیر
  • به کارگیری رنگ های خنثی و متناسب
  • استفاده به اندازه از عناصر و مصالح تزیینی
  • ارجحیت کارکرد نما نسبت به فرم و سبک مورد نظر

  مزایای استفاده از آجر نسوز در معماری خارجی

  • استحکام و مقاومت آجر نسوز در برابر ترک خوردگی و پوسیدگی
  • تنوع رنگی آجر نسوز
  • تنوع ابعاد آجر نسوز
  • سازگاری کامل اجر نسوز با محیط زیست
  • عایق در برابر سرما و گرما
  • کیفیت بالا و مرغوبیت آجر نسوز
  • مقاومت آجر نسوز مرغوب در برابر شوره زدن نما
  • جذب آب پایین و پایدار در برابر شرایط جوی
  • مقاومت آجر نسوز در برابر در برابر اشعه UV
  • همخوانی آجر نسوز با هنر معماری ایرانی

  کاربرد آجر نسوز در طراحی داخلی

  به کار گیری اجر نسوز در بخش های مختلف ساختمان ها یا منازل بیانگر ظرافت و هویت خاصی می باشد. برای نمونه طراحی فضای سالن و اتاق ها با استفاده از آجر نسوز بیانگر گذشته تاریخی و ترکیبی از گذشته و حال می باشد. برای برخی دیگر از معماران در سرتاسر جهان طراحی داخلی نماها با آجر نسوز به سبک کلاسیک و مدرن، راهی است برای اضافه کردن ظرافت و هویت به فضای داخلی خسته کننده و تکراری بوده که با استفاده از شیشه و سنگ طراحی و ساخته می شوند. مهم نیست که شما چه دلیلی برای به کارگیری این سبک ها دارید، هیچ شکی در این واقعیت وجود ندارد که نماهای آجر نسوز آمده اند تا در سبک های طراحی داخلی، زیباترین و چشمگیرترین آثار و نمونه ها را خلق نمایند.

  آجر نما نسوز ، آجر نسوز در طراحی داخلی

  بیشتر بدانید : مزایای استفاده از آجر نسوز در داخل و خارج ساختمان

  آجر نسوز در طراحی داخلی

  آجر نسوز در طراحی داخلی می تواند با تنوع گسترده ای از چیدمان و رنگ آجر نسوز، متناسب با سبک های مختلف مورد نظر شما به کارگرفته شوند . از سبکی سنتی یا کلاسیک، تا سبکی مدرن و با طراحی معاصر.

  نماهای زیبا و ماندگار با آجر نسوز

  ترکیب مرغوبیت و استحکام آجر نسوز در رنگ های زیبا و متنوع زیبایی وصف ناپذیری را به نمای ساختمان ها  می بخشد . رنگ های متنوع آجر نسوز زیبایی دو چندانی به ساختمان داده و چشم انداز بسیار زیبایی را به ارمغان می آورد.

  ترکیبات مختلف رنگ ها، بافت ها و چیدمان متنوع آجر نسوز لفتون اصفهان تحقق بخش زیبایی نمای ساختمان شماست . شما به راحتی می توانید انواع آجرهای نسوز را با ابعاد محتلف آجر نسوز در  انواع آجرهای نسوز دکوراتیو مانند دکوراتیو ساده ، نقش دار ، رستیک، صخره ای و کرافیستون را با ترکیبی زیبا استفاده کنید و سبک منحصربفرد ایجاد کنید. با زیبایی که آجر نسوز برای شما فراهم می کند می توانید تنها بنای رویایی خود را به واقعیت مبدل نمایید.

  شما می توانید با بهره مندی از آجر نسوز دکوراتیو در یکی از دیوارهای دفتر کار یا شرکت ، اتاق مهمانی یا خواب و یا آشپزخانه سبک دکوراسیون مینیمالیستی را با ترکیب و کنتراستی زیبا خلق کنید . برای طراحی داخلی منحضر بفرد جهت جذابیت بیشتر ، ترکیب آجر نسوز در کنار چوب ، فضایی خارق العاده را جلوه می کند.

  مشتریان محترم آجر نسوز جهت انتخاب مطلوب و مناسب در بازار آجر نسوز باید موارد زیر را مد نظر قرار دهند:

  • استاندارد مقدار جذب آب در آجر معمولی بین ۶ تا ۱۸ در صد ولی در آجر نسوز کمتر از ۲ درصد است.
  • تحدب و تقعر آجر نسوز نباید دارای پیچیدگی باشد.
  • تلورانس سایز ( کوچک ترین سایز و بزرگ ترین سایز استاندارد).
  • نمک های محلول در آجر نباید از ۶ درصد بالاتر باشد ولی در آجر نسوز کمتر از ۱درصد نمک محلول وجود دارد.
  • آجر نسوز نباید لب پریدگی داشته باشند.
  • استحکام در مقابل یخ زدگی و شرایط جوی رطوبت زیاد و دمای زیاد داشته باشد.
  • به هیچ وجه نباید ترک خوردگی از فاصله ۱متری تحت زاویه ۴۵ درجه در آجر نسوز مشاهده گردد.

  آجر نسوز در نمای ساختمان

  هنگام به کارگیری از آجر‌ نسوز با فرمولاسیون استاندارد می‌توان اطمینان خاطر داشت، نمای ساختمان چندین سال جذاب و مانند روز اول باقی خواهد ماند‌. آجر نسوز نصب شده در نمای ساختمان معمولا به صورت پلاک (ضخامت ۲ تا ۳ سانتی متر) ساخته می شود. رنگ‌ بندی آجرهای نسوز بسیار متنوع است مثلا: رنگ اخرایی، رنگ قرمز، رنگ نارنجی و مشکی تا سفید‌ رنگ های در دسترس این نوع آجرها به شمار می روند.

  خرید آجر نما ، قیمت آجر نسوز

  قیمت آجر نسوز برای نما سازی ۴ تا ۷ برابر سایر آجر نما‌ها می باشد ‌که دلیل آن را می‌توان بالا بودن قیمت خاک نسوز و مشکل بودن تولید آجر نسوز دانست. اما ما در لفتون پلاس سعی کردیم آجر نما ارزان و با کیفیت را برای شما به ارمغان بیاوریم. داشتن استانداردهای ثبات رنگ و ضد شوره بودن آجر نسوز کیفیت بالا را در دوره های زمانی طولانی تضمین می کند و بعد از گذشت چند سال از نصب، تغییر رنگ یا تغییر شکل، جلبک یا شوره در سطح آجر را مشاهده نخواهید کرد. نکته ای اساسی ای که باید ذکر کنیم آن است که در انتخاب آجر نسوز با رنگ‌های مختلف که در نمای ساختمان باهم میکس می شوند ، کنترل ابعادی آن است به این صورت که معمولاً کارخانجات تولید آجر نسوز برای رنگ های مختلف ابعاد مختلفی را پیشنهاد می دهند، اما باید توجه کنید که ابعاد متنوع باعث سختی اجرا و حتی در برخی از موارد عدم اجرای مناسب می گردد. پس قبل از سفارش حتما طی تماس تلفنی از مشاوران ما کمک بگیرید .

  نصب آجر نسوز

  آجر نسوز را می‌توانید با چسب و یا با ملات سیمانی کار کنید. شرط زیبایی آجر نسوز در چگونگی طرح و ترکیب رنگ‌ها و ترکیب سنگ و آجر است و این امر امکان پذیر نیست مگر با طراحی نما قبل از اجرا‌ی آجر نما . پس اگر در نماسازی ساختمان ها گران‌ترین یا حتی ارزان ترین آجر نسوز نما بدون طراحی مناسب اجرا گردد،‌ می‌توانیم بگوییم هزینه انجام شده کاملاً هدر رفته است.

  آجر نسوز در نمای ساختمان

  در اکثر گزینه ها، اجرای آجر نسوز با بند دو طرفه ( کله و راسته) که با مواد و مصالح مشکی و به صورت توپر کار می‌شود، زیبایی دو چندانی را به سطح کار تمام شده می‌بخشد. ترکیب سنگ تراورتن روشن با آجر نسوز چند رنگ و نورپردازی ملایم سطح آجر، اجرای باکس از سنگ تراورتن به طوری که قسمت برش خورده و لبه سنگ در کنار آجر دیده شود، طرحی می باشد که امروزه به کار گرفته می شود و در کل بازخورد مناسبی از طرف استفاده کنندگان و طراحان نیز داشته است.

  بیشتر بدانید : آجر نسوز قلیایی چیست ؟

  جمع بندی  :

  گرایش به فضاها و نماهای آجر نسوز امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. آجر نسوز در طراحی داخلی به سبک کلاسیک و مدرن، به دلیل مقاومت و ماندگاری بالا در برابر عوامل مختلف، علاوه بر استفاده در نماهای بیرونی بناها، در نمای داخلی فضاها به صورت چشمگیری به کار گرفته شده است. از آجر نسوز در ساخت دیوارها، ساخت شومینه و در دکوراسیون داخلی ساختمان ها و فضاها استفاده می شود. از اجر نما نسوز در فضاهای مسکونی، تجاری، رستوران، کافی‌شاپ و… برای خلق فضاهای خاص و چشم نواز استفاده می ‌شود. اگر آجر نسوز را با سایر مصالح، به صورت ترکیبی به کار برد، جلوه‌ ی متفاوت و بی‌نظیری را برای فضاها می آفریند. البته در نظر داشته باشید که در طراحی نماها با استفاده از آجر نما نسوز ، باید به هماهنگ بودن با دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی داد.

  مجموعه لفتون با عرضه ی مرغوب ترین آجر ها در انواع مختلف مانند آجر بهمنی، آجر ده سوراخ ، آجر ماشینی ، آجر فشاری ، آجر سفال تیغه ، سفال سقفی، آجر قزاقی، آجر اتوماتیک ، آجر پلاک ، آجر نسوز ، آجر نما و … آماده ی خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی و ارسال بار به سراسر کشور می باشد. اگر قصد خرید آجر دارید با متخصصان فروش مجموعه لفتون تماس بگیرید .

  آجر سفال ایران ، سایت لفتون اصفهان

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  لفتون پلاس

  راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) ارتباط از طریق واتساپ

  مطالب زیر را حتما بخوانید:

  قوانین ارسال دیدگاه در سایت لفتون

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • نانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه: