WeCreativez WhatsApp Support
ارتباط از طریق واتساپ: قند شکن روشن بود پیام بده
در اسرع وقت پاسخگوی پیام شما هستیم
LOGO

آجر سفال سقفی

چکیده کوتاه مطلب

مرسوم ترین سفال سقفی ، تیرچه بلوک 50*20*25 می باشد و با توجه به اندازه قابل پوشش سفال سقفی ۲۵*۲۰*۵۰، که ۵۰ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر می باشد، برای محاسبه تعداد سفال مورد نیاز در یک متر مربع باید دو قالب در طول 50 سانتی در کنار هم قرار گرفته تا یک متر را پر کند و پنج قالب با عرض 20 سانتی در زیر یکدیگر قرار گیرد تا با استفاده از 10 قالب سفال سقفی 50-20-25 یک متر مربع سقف اجرا گردد
 • در این مقاله آجر سفال سقفی اصفهان را بررسی می کنیم .

  آجر سفال سقفی چیست ؟

  بلوک سفالی سقفی به عنوان یک عامل پرکننده که در بین دو تیرچه قرار می گیرد در سقف به کار برده می شود ، جنس بلوک سقفی از خاک رس می باشد و به صورت توخالی تولید و به بازار عرضه می گردد و این خاصیت باعث می شود که سقف سنگین نشود . به عبارت دیگر می توان گفت که بلوک سفالی یا تیرچه بلوک سقفی فاصله بین دو تیرچه را در سقف پوشش می دهد .

  در گذشته پیمانکاران ساختمانی فاصله بین تیرچه های سقف را به صورت طاق ضربی با آجر 10 سوراخ توکار پر می کردند (برای خرید آجر 10 سوراخ طاق ضربی کلیک کنید) که در ساختمان های امروزی به جای طاق ضربی از بلوک یا سفال سقفی و یا فوم و بتن استفاده می گردد .
  از دیگر جایگزین های طاق ضربی و در ادامه بلوک سفالی سقفی اصفهان می توان به بلوک های سیمانی و همچنین فوم سقفی اشاره کرد که در مقایسه با مزایای استفاده از بلوک های سقفی، این مصالح جایگاه خاصی ندارند.

  سفال سقفی
  از مزایای استفاده از بلوک سقفی نسبت به فوم سقفی می توان ، به غیر قابل اشتعال بودن بلوک سقفی، قابلیت نگه داشتن چراغ یا لوستر در سقف در بلوک سقفی به علت محکم بودن آن و خاصیت جذب رطوبت محیط در آن نسبت به فوم سقفی می توان اشاره نمود.

   

  بیشتر بدانید : انواع آجر سفال دیواری کدام است ؟

  ابعاد بلوک سفال سقفی

  آجر سفال سقفی اصفهان در اندازه های استاندارد تولید می گردد . ابعاد سفال سقفی یعنی طول و ارتفاع بلوک سفالی سقفی ، تابع ضخامت کل سقف و فاصله تیرچه ها از یکدیگر می باشد. عرض بلوک سفال سقفی در حالت استاندارد 20 یا 25 سانتی متر می باشد. وزن بلوک سفالی سقفی نیز بایستی به نحوی طراحی و تولید گردد که به آسانی با دست و توسط کارگران در روی سقف جا به جا گردد. بلوکه سقفی بایستی تهی از ترک و مشتقات آهکی بوده و رنگ بلوک سفالی کاملا یکنواخت باشد و در کوره آجر پزی به صورت پیوسته پخته باشند . سطوح بلوک سقفی سفالی می بایستی صاف بوده و دارای انحنا ، اعوجاج و خمیدگی نباشد . همچنین نباید لبه های تیز و مستقیم داشته باشد و بافت بلوک ها بایستی ریز و متراکم باشد. سطح خارجی سفال سقفی را شیار دار و کنگره ای می سازند تا چسبندگی لازم را برای بتن بالایی و همچنین نازک کاری زیر سقف ایجاد نماید .

  سفال سقفی اصفهان در ابعاد زیر تولید و به بازار سراسر کشور و همچنین کشور های منطقه (عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، گرجستان و…) عرضه می گردد .

  سفال سقفی 25*25*40 : در این بلوک سفالی سقف طول سفال 40 سانتی متر بوده و عرض و ارتفاع آن 25 سانتی متر می باشد .

  سفال سقفی 30*25*40: در این بلوک سفالی سقف طول سفال 50 سانتی متر بوده و عرض آن 25 و ارتفاع آن 30سانتی متر می باشد .

  سفال سقفی 25*20*50: مرسوم ترین بلوک سفال سقفی ، تیرچه بلوک 25-20-50 می باشد . بلوک سقفی50*20*25 دارای طول 50 سانتی متر و عرض 20 سانتی متر و ارتفاع 25 سانتی متر می باشد .

  سفال سقفی 30*20*50: در این بلوک سفالی سقف طول سفال 50 سانتی متر بوده و عرض آن 20 و ارتفاع آن 30 سانتی متر می باشد .

  نکته : زمانی که بلوک ۵۰ سانتی استفاده می شود، آکس بین دو تیرچه ۴۵ تا ۴۶ سانت تنظیم می گردد چرا که سفال سقفی دو لبه ۲.۵ سانت دارد که روی تیرچه سوار می شود .

   

  آجر سفال سقفی اصفهان

  تعداد سفال سقفی مورد نیاز برای پوشش یک متر مربع

  مرسوم ترین سفال سقفی ، تیرچه بلوک 50*20*25 می باشد و با توجه به اندازه قابل پوشش سفال سقفی ۲۵*۲۰*۵۰، که ۵۰ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر می باشد، برای محاسبه تعداد سفال مورد نیاز در یک متر مربع باید دو قالب در طول 50 سانتی در کنار هم قرار گرفته تا یک متر را پر کند و پنج قالب با عرض 20 سانتی در زیر یکدیگر قرار گیرد تا با استفاده از 10 قالب سفال سقفی 50-20-25 یک متر مربع سقف اجرا گردد .به عبارت دیگر هر قالب سفال سقفی با اندازه 50*20 به مقدار ۰.۱ متر مربع سطح را اشغال می کند. ( باید در نظر داشته باشیم که ۲۵ سانتی متر ارتفاع سفال سقفی در محاسبه تعداد سفال سقف در یک متر مربع تاثیری ندارد.) در نتیجه به صورت اسمی برای یک متر مربع سقف، ۱۰ قالب بلوک سقفی 50*20*25 مورد نیاز می باشد. بنابراین برای محاسبه قیمت هر متر مربع سفال سقفی ، علاوه بر قیمت تیرچه بلوک سقفی و اجرت نصب باید در محاسبات خود اندازه بلوک سقفی را نیز در نظر داشته باشید.

  وزن بلوک سفالی سقف

  وزن بلوک سفالی سقفی نیز بایستی به نحوی طراحی و تولید گردد که به آسانی با دست و توسط کارگران در روی سقف جا به جا گردد . از طرفی سایز بزرگ سفال های سقفی و مواد اولیه ساخت آن که خاک رس می باشد این موضوع را چالشی نموده است . در ادامه به بررسی وزن مرسوم ترین سفال سقفی اصفهان می پردازیم .

  ردیف ابعاد وزن

  تقریبی

  ظرفیت بارگیری
  تک جفت تریلی
  1 40*25*25 11  کیلو گرم 900 1200 2200
  2 40*25*30 11.5  کیلو گرم 850 1150 2100
  3 50*20*25 11  کیلو گرم 900 1200 2000
  4 50*20*30 11.5  کیلو گرم 850 1150 2100

  نحوه بارگیری سفال سقفی در کارخانه سفال سقفی اصفهان

  محدودیت ها و ویژگی های فنی سقف تیرچه بلوک

  سقف های اجرا شده با تیرچه بلوک ، بر اساس دستورالعمل های مهندسی ساختمان دارای محدودیت های فنی اجرایی زیر هستند :
  ۱- فاصله محور تا محور تیرچه ها نباید از 70 سانتی متر بیشتر شود .
  ۲- بتن پوششی قسمت بالایی تیر ( بتن روی بلوک ) نباید از 5 سانتی متر ، یا یک دوازدهم فاصله محور به محور تیرچه ها کمتر باشد.
  ۳- عرض تیرچه بلوک نباید از 10 سانتی متر کوچکتر باشد .
  ۴- حداقل فاصله دو بلوک دو طرف یک تیرچه ، پس از نصب نباید کمتر از 6.5 سانتی متر باشد.

   

  آجر سفال سقفی

  مزایای سقف اجرا شده با سفال سقفی

  بلوک های سفالی مقرون به صرفه بوده و می توانند نظر پیمانکاران ساختمانی را به خود جلب کنند .

  سفال سقفی مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارند .

  بلوک سقفی عایق مناسبی در مقابل صدا و حرارت می باشد .

  🧱 قیمت به روز آجر اصفهان و سفال اصفهان (09132688409)

  سفال و اجر اصفهان به دلیل بهره برداری از معادن خاک رس با مشخصات کیفی بالا ، جزو مرغوب ترین سفال و آجر های تولیدی در ایران بوده که در کلیه پروژه های ساختمانی در سراسر کشور ، اعم از سوله سازی ها ، مدرسه سازی ها ، خانه سازی ها و … استفاده می شود. آجر های تولیدی در کارخانه سفال اصفهان به نسبت سایر شهرهای ایران مانند ورامین تهران ، یزد ، شبستر تبریز ، سمنان و … به علت استفاده از معادن خاک رس مرغوب ، کیفیتی وصف ناپذیر دارد لذا آجر و سفال تولیدی اصفهان هم اکنون به اقصی نقاط کشور و برخی کشور های همسایه و حتی کشور های اروپایی مانند گرجستان نیز ارسال می گردد .

  بیشتر بدانید : انواع بلوک های ساختمانی را بشناسیم.

  قیمت بلوک سقفی اصفهان

  قیمت بلوک سفالی سقفی اصفهان با توجه به ابعاد سفال سقفی تولید شده در کارخانه تعیین می گردد، برای اطلاع از قیمت آجر سفال سقفی اصفهان می توانید روی صفحه مربوط به فروش سفال سقفی کلیک کرده و یا با کارشناسان ما تماس برقرار فرمائید . ارتباط فوری از طریق واتساپ

  آجر سفال ایران ، سایت لفتون اصفهان

  کارخانه های سفال سقفی

  کارخانه سفال سقفی در استان اصفهان

  کارخانه سفال سقفی در استان کرمان

  کارخانه سفال سقفی در استان یزد

  کارخانه سفال سقفی در استان قزوین

  کارخانه سفال سقفی در استان مشهد

  کارخانه سفال سقفی در استان تبریز

  کارخانه سفال سقفی در استان قم

  بلوک سفال سقفی اصفهان

  اصفهان یکی از بزرگترین شهرهای تولید کننده انواع آجر در ایران می باشد. البته آجر سفال سقفی یزد ، آجر سفال سقفی سمنان و … هم وجود دارد که آجر اصفهان دارای کیفیت بالاتری می باشد .

  گالری تصاویر آجر سفال سقفی اصفهان

  مجموعه لفتون و آجر سفال ایران ، پیشگام در زمینه تولید محصولات آجر ، انواع آجر نما ، آجر نما نسوز ، آجر نما ۱۰ سوراخ ، آجر لفتون ، انواع آجر  و آجر سفال اصفهان در بازار ایران با دستگاه های تمام اتوماتیک و بالاترین کیفیت و تنوع و همچنین عرضه آجر با مناسب ترین قیمت بین رقبای موجود در بازار آجر و آجر نما جهت مصارف مختلف ساختمان در ایران می باشد. برای سفارش انواع آجر نما با شماره  09132688409 و یا از طریق صفحه تماس با ما سایت لفتون با ما تماس بگیرید .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای
  ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  لینک کوتاه نوشته